Články

Úvod do interní komunikace

Interní komunikace je něco jako nervová soustava společnosti. Přenáší informace z mozku (vedení společnosti) do celého těla a z jednotlivých buněk a orgánů (jednotlivců a oddělení) zase zpět do mozku. Tělo tak funguje jako celek a zvládá tisíce úkolů automaticky a bez viditelné námahy. Pokud dojde ke zranění, umí rychle zareagovat a snadno si s ním poradí.

Celý příspěvek

Jedenáctero interní komunikace

S interní komunikací to v českém prostředí vypadá všelijak. Někde neexistuje vůbec, někde jde jen o výskyt nahodilých, nikým neřízených aktivit. Co dělat, aby ve vaší společnosti interní komunikace fungovala?

Celý příspěvek

Zaměstnanecký časopis

Pokud se firma rozhodne věnovat se interní komunikaci, zaměstnanecký časopis bývá jednou z prvních voleb. Tituly se sice liší frekvencí vydání, rozsahem i obsahem, ale periodikum nechybí v téměř žádné větší společnosti. V kolika z nich je ale jeho tvorba zbytečná práce? V kolika z nich zaměstnanci časopis skutečně čtou?

Celý příspěvek

Průzkumy názorů - jak nešlápnout vedle

Průzkum názorů a spokojenosti zaměstnanců je tak trochu jako chůze po nataženém laně. A protože se týká úplně všech, všichni vaše vystoupení napjatě sledují. Jak tedy na to, abyste nešlápli vedle?

Celý příspěvek